Eurovipnet - Niezależny zespół przedsiębiorców

Artykuły i porady » e-Commerce

Przyszłość biznesu medycznego w ciągu najbliższych 10 lat

Wydrukuj artykuł
Ostatnie trzy lata Poul Pilzer poświęcił na studiowanie biznesu medycznego i oto do jakich doszedł wniosków. W ciągu najbliższych 5 do 10 lat nastąpi gwałtowne zapotrzebowanie na usługi medyczne przy czym głównie będzie to profilaktyka. Jakie są ku temu powody:

1. Baby Boomers

W latach 1946 - 1965 wystąpił znaczny przyrost naturalny ludności nazwany Baby Boomers. Obecnie ludzie ci zbliżają się do poziomu wieku 50 lat i robią wszystko by nie starzeć się: stosują gimnastykę, ruch, zjadają mnóstwo witamin i dodatków żywieniowych.

2. Testy DNA

Coraz częściej stosuje się i to z powodzeniem testy naszego kodu genetycznego dla ustalenia między innymi wad genetycznych i upośledzeń . Jeśli poznamy nasze wady łatwiej będzie opracować odpowiednią profilaktykę by zapobiegać chorobom, na które jesteśmy szczególnie wrażliwi. Umożliwi to już w okresie niemowlęcym zbadanie DNA i zastosowanie dla dziecka odpowiedniej terapii już na całe życie z zastosowaniem witamin i preparatów mineralnych.

3. Rozwijanie się konsumentów

Coraz częściej dociera do konsumentów informacja, iż 95% problemów zdrowotnych powstaje na skutek złego odżywiania się. Konsumenci mają dosyć usług medycznych polegających na łagodzeniu ich dolegliwości a nie na wyleczeniu przyczyny choroby. Zauważalna jest tendencja do zdrowego odżywiania się, stosowania dodatków żywieniowych dla wspomagania diety.

4. Struktura ubezpieczeń

Firmy ubezpieczeniowe szukają możliwości wyjścia z kryzysu. Przykładowo w USA wg szacunków w 2030 roku upadnie system ubezpieczeń zdrowotnych jeśli jego struktura nie ulegnie zmianie. Właśnie Baby Boomers w tym okresie potrzebować będą wzmożonej opieki i pochłonie to ogromne pieniadze. Jedynym wyjsciem jest zainwestowanie w profilaktykę - przeciwdziałanie chorobom jest wielokrotnie tańsze niż leczenie. Koszt profilaktyki to 10% kosztów leczenia. Właśnie profilaktyka jest ucieczką przed finansową katastrofą firm ubezpieczeniowych. Zacznijmy ludziom płacić za profilaktykę - to hasło na przyszłe lata firm medycznych ubezpieczeń.

Według szacunków w ciągu najbliższych 5 do 10 lat w USA na profilaktykę wydawać się będzie około 1 biliona USD, tyle samo w Europie, około 3 bilionów USD w Azji: ogółem według szacunku od 5 do 10 bilion w USD w skali świata. Przypomnijmy iż dzisiaj największe firmy na świecie osiągają obrót w granicach 200 mld USD. Szykuje się rewolucja w światowym biznesie.

Kto zauważy i wykorzysta tę tendencję, wygra!

Powrót na górę