Eurovipnet - Niezależny zespół przedsiębiorców

Artykuły i porady » Zdrowie i profilaktyka

Różnica między naturalnym a syntetycznym

Wydrukuj artykuł
Naturalne dodatki żywieniowe są cennym uzupełnieniem naszego pożywienia. Korzyści płynące z ich stosowania znane są już od dawna.

Jesteśmy pokoleniem skazanym na żywnosc wysoce przetworzoną, rafinowaną pełną sztucznych barwników i konserwantów. Wyjałowiona gleba nie jest w stanie wzbogacić nas w cenne składniki mineralne. Owoce i warzywa traktowane regularnie pestycydami oraz środkami upiększającymi nie spełniają w pełni naszych oczekiwań. Skażone powietrze, nieodpowiedniej jakości woda to główne powody, które powinny budzić w nas, konsumentach poważne obawy o zdrowie. Do uzupełniania wszelkich braków w pożywieniu natura i nauka stworzyła nam piękny dar w postaci . Zmiana sposobu odżywiania oraz stosowanie witamin i składników mineralnych naturalnego pochodzenia dają możliwość obniżenia ryzyka zachorowań. Aby podjąć najkorzystniejszą dla siebie decyzję o wyborze witamin i minerałów do uzupełnienia niedoborów należy uważnie prześledzić historię . Bez trudu da się zrozumieć jakie Korzyści płyną z używania witamin naturalnych.

Wiadomo jest, ze żadna z witamin nie występuje w przyrodzie w postaci wyizolowanej. Zwykle towarzyszy jej szereg innych substancji. Witamina C dostępna w aptece zawiera syntetyczny kwas askorbinowy. Z kolei Acerola C firmy , oprócz kwasu askorbinowego, zawiera szereg elementów roślinnych tzw bioflawonoidów, które podnoszą zdecydowanie jej jakość. Tego rodzaju witaminę organizm rozpoznaje jako element natury i bardzo chętnie ja przyswaja. Z kolei syntetyk rozpoznawany jest jako "wróg" i dużo gorzej traktowany. Ceny witamin sztucznych są zawsze kilkakrotnie niższe, ale korzyści z ich stosowania - znikome. Istnieje też duże prawdopodobieństwo przedawkowania tychże witamin. Organizm, aby uporać się z taką witaminą, musi pozbyć się wielu cennych pierwiastków z własnych zasobów. Z kolei witamina naturalna nie stwarza takich niebezpieczeństw. Witaminy i minerały firmy  maja bardzo wysoka jakość i bardzo szybko uzupelniają niedobory. Ciągła, rygorystyczna kontrola  nad uprawa ziemi, hodowla roślin, warzyw, ziół i alg daje gwarancje bezpieczeństwa, iż surowiec będący źrodłem witamin jest odpowiedniej jakości. bowiem, jako jedna z niewielu firm na swiecie produkujących dodatki zywieniowe ma własne pola uprawne, własne fabryki. Dzięki temu ma możliwość kontrolowania jakości na każdym etapie produkcji. Zupełnie inna jakość maja preparaty, do których używa się ziół od przypadkowych zbieraczy (przydrożne fosy). Podobnie jak z witamina C jest z beta-karotenem. naturalny beta-karoten przewyższa postać syntetyczną. W przyrodzie nierozłącznie występuje w towarzystwie wielu innych karotenoidow. Są wśród nich: alfa-karoten, gamma-karoten, luteina, zeoksantyna, kapsantyna. W takim zespole działa dużo skuteczniej. To dowodzi, ze natura daje nam produkt, który nie da się zastąpić przez syntetyk. Wszystkim innym dodatkom żywieniowym . towarzysza zespoły wielu cennych składników roslinnych. Suplementacja polega właśnie na tym, ze obejmuje cały zbiór skladników występujących w przyrodzie, unikając ograniczania się tylko do pojedynczych witamin i składników mineralnych.

Dużym atutem naturalnych dodatków żywieniowych  jest brak stosowania sztucznych barwników. Tabletki maja specjalna, naturalna powłokę Nutrilock™ będąca patentem firmy. Ułatwia ona połykanie, nie utrudniając rozpadu i przyswajania tabletki. Nie używa się tez żadnych sztucznych składników smakowych. Dzieki temu działanie naturalnej witaminy czy minerału nie jest zaburzone. Obecnie w aptekach jest coraz więcej preparatów z napisem "bio" lub "naturalne". Musimy być świadomi tego, iż bardzo często napisy te sa tylko chwytem reklamowym i mają niewiele wspólnego z zawartością. Bardzo często preparaty te zawierają tylko jeden składnik pochodzenia naturalnego i to w niewielkim procencie. Reszta jest syntetykiem. Ale to już uprawnia producenta do umieszczania napisu "naturalny". Np. "Witamina C z Dzika Róża" jest witamina syntetyczna z dodatkiem naturalnej dzikiej róży. Dlatego zanim podejmiemy decyzje o wyborze suplementów, dobrze poznajmy producenta. Nie wolno zapominać, ze dodatki zywieniowe, nawet te naturalne, nigdy nie zastąpią prawidłowej diety. Najlepsze rezultaty w ratowaniu zdrowia, czy też utrzymaniu go w dobrej kondycji można uzyskać łącząc właściwy sposób odżywiania z naturalną suplementacją.

Naturalne - NUTRILITE™ Syntetyczne - APTEKA
Koncentraty będące wyciągiem z roślin hodowanych w ekologicznych warunkach. Preparaty sztuczne.
Zawierają bioflawonoidy (elementy roślinne towarzyszące witaminom w naturze – zwiększają przyswajalność ). Pojedyncze witaminy i minerały – - niska przyswajalność.
Naturalna powłoka Nutrilock™ będąca patentem Nutrilite™. Ułatwia przyswajanie nie zaburzając działania danej witaminy. Często barwione sztucznie. Obecność sztucznych dodatków smakowych (cukier).
Korzystny czas rozpadu: do 30 min. Zbyt długi lub zbyt krótki czas rozpadu zmniejsza szansę na dobre przyswajanie.
Przyswajalność ponad 80 %. Przyswajalność do 15 %.
Bezpieczne w stosowaniu – brak skutków ubocznych. Niebezpieczeństwo powikłań przy długotrwałym zażywaniu. Zwiększenie apetytu co prowadzi do nadwagi.
Sprzedawane drogą bezpośrednią. Zapewnione fachowe doradztwo. Sprzedawane w aptekach.
Cena odpowiednia do jakości. Szybki proces uzupełniania niedoborów. Niższa cena ale korzyść niewielka.
Reklamują się same. Mocno reklamowane.
Powrót na górę