Eurovipnet - Niezależny zespół przedsiębiorców

Artykuły i porady » Ciekawostka

Niczego nie żałuj !

Wydrukuj artykuł
Za dwadzieścia lat będziesz bardziej żałował, że czegoś nie zrobiłeś, niż że coś zrobiłeś. Tak więc, cała naprzód! Wypłyń
z bezpiecznego portu. Złap wiatr w żagle i działaj!


Słowa te napisał ponad 100 lat temu Mark Twain. Prawda w nich zawarta nie zdezaktualizowała się do dzisiaj: jeśli nie podejmiesz ryzyka, będziesz potem żałował.

Takie niepokoje mogą Cię nawiedzać. Będą często powracać. Tego rodzaju wątpliwości potrafią przemienić aktywnego przedsiębiorcę w niepewnego siebie i pełnego rozterek człowieka.

Nie pozwól , aby poczucie niespełnienia rządziło Twoim życiem. Rób zawsze to na co masz ochotę, nawet jeśli wydaje Ci się to bardzo trudne. Podejmuj się wykonania nawet takich zadań , które z pozoru Cię przerastają, ale jednocześnie są ciekawe i pouczające.

Wychodź z inicjatywą. Ty pierwszy dzwoń do ludzi i nawiązuj kontakty. Odezwij się do osoby , która nie była zainteresowana Twoją ofertą biznesową, ale jednak wysłuchała Cię do końca. Ustal sobie cele do osiągnięcia i opowiedz wszystkim znajomym , co robisz i co się zmieni w Twoim życiu za rok.

Obawiasz się, co będzie, jak nie osiągniesz zamierzonych celów? Czy będzie Ci wstyd przyznać się, że Ci się nie udało? Pomyśl jeszcze raz. Przecież wiesz , że zawsze lepiej próbować, niż potem żałować, że się nic nie zrobiło.

A co będzie za 20 lat? Jeśli nie spróbujesz czegoś osiągnąć teraz, za 20lat pozostanie Ci tylko żal i wrażenie straconego czasu.

Rozpamiętywanie straconych możliwości jest jak spędzanie czasu na próżnowaniu. Czyż Twoje życie nie zasługuje na coś więcej? Więc zrób coś. A potem już będzie o wiele łatwiej.

Zatem cała naprzód. Wypłyń z bezpiecznego portu. Złap wiatr w żagle i działaj !

Mark Twain byłby doskonałym Niezależnym Przedsiębiorcą. Ty też możesz nim zostać.

Powrót na górę