Eurovipnet - Niezależny zespół przedsiębiorców

NSF International

Certyfikacja NSF: Najlepszy sposób weryfikacji skuteczności systemu oczyszczania wody eSpring

W różnych systemach uzdatniania wody podkreśla się wiele ich cech. Według naszej opinii, opartej na ponad 20-letnim doświadczeniu w uzdatnianiu wody, normy ustalone przez NSF International są najbardziej dokładnymi, pełnymi i bezstronnymi wskaźnikami rzeczywistej skuteczności systemu. Oto, na czym opieramy swoje opinie.

Na rynku są dziesiątki systemów uzdatniania wody. Niemal wszystkie, jak twierdzą producenci, w sposób doskonały „oczyszczają wodę”. Którym spośród tych wszystkich zawikłanych stwierdzeń należy wierzyć?

Zespół naukowców eSpring uznaje, że normy NSF/ANSI nadzorowane przez NSF International zapewniają dokładną i wszechstronną ocenę skuteczności systemów uzdatniania wody. Jeżeli jakiś system uzdatniania wody został certyfikowany przez NSF International, oznacza to, że został przetestowany przez bezstronną, niezależną organizację, która na całym świecie uznawana jest za czołowego eksperta w dziedzinie uzdatniania wody. Dlatego też możesz mieć całkowitą pewność, że skuteczność systemów certyfikowanych przez NSF będzie dokładnie odzwierciedlać światową jakość uzdatniania wody.

Co to jest NSF International?

NSF International została założona ponad 55 lat temu w celu rozwoju norm skuteczności systemów i ich testowania dla wyrobów stosowanych przy produkcji żywności i napojów. Od tego czasu programy certyfikacji tej niezależnej organizacji typu non-profit stały się ogólnie przyjętymi kryteriami oceny skuteczności szerokiego zakresu wyrobów.

 • Pierwsze normy NSF International dotyczące systemów uzdatniania wody zostały skonstruowane w 1968 r. i były oparte na danych od ekspertów ds. zdrowia publicznego, przemysłu, agencji rządowych i uczelni.
 • Normy NSF są uznawane przez ANSI i są regularnie aktualizowane i poszerzane dla odzwierciedlenia zmian w technologii uzdatniania wody oraz wzrostu wiedzy na temat zanieczyszczeń wody i ich wpływu na zdrowie.
 • NSF International wprowadziła wiele różnych norm dotyczących wyrobów związanych z wodą pitną.
 • Obecnie NSF International jest postrzegana jako jeden ze światowych autorytetów w zakresie uzdatniania wody. Dlatego też została wyznaczona przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) jako Centrum Współpracy w zakresie uzdatniania i bezpieczeństwa wody pitnej.

Co oznacza zwrot “Certyfikacja NSF International”?

Aby uzyskać certyfikat NSF, system uzdatniania wody jest testowany nie tylko pod kątem zdolności do wychwytywania zanieczyszczeń. Aby uzyskać certyfikat NSF, system uzdatniania wody musi całkowicie spełnić pięć zestawów kryteriów:

 1. Wszystkie dane na temat usuwania zanieczyszczeń muszą być prawdziwe.
 2. System nie może wprowadzać do wody jakichkolwiek szkodliwych substancji.
 3. System musi mieć właściwą konstrukcję.
 4. Wszelkie materiały reklamowe, informacyjne oraz oznakowanie produktów musi być zgodne z prawdą.
 5. Procesy i materiały produkcyjne muszą być spójne i podlegać corocznym przeglądom.

Certyfikacja w każdym z tych obszarów jest dokonywana przez NSF International. Wszystkie systemy certyfikowane jako zgodne z określoną normą NSF są testowane przy użyciu takich samych procedur, w powtarzalnych, kontrolowanych warunkach laboratoryjnych.

Jakie normy NSF spełnia system oczyszczania wody eSpring?

Zależnie od stosowanych technologii uzdatniania wody oraz poziomu skuteczności, system może spełniać jeden lub więcej norm NSF. System uzdatniania wody eSpring™ spełnia następujące normy potwierdzone certyfikatem.

 • Norma 42 potwierdza, że system poprawia smak, zapach i przejrzystość wody. Nie ocenia ona zdolności systemu do redukowania szkodliwych zanieczyszczeń. Wiele systemów spełnia tą normę.
 • Norma 53 jest dużo bardziej skomplikowana; aby ją spełnić, system musi rzeczywiście redukować zanieczyszczenia mające wpływ na zdrowie. Na podstawie normy 53, NSF International potwierdziła, że system oczyszczania wody eSpring redukuje więcej szkodliwych dla zdrowia zanieczyszczeń, niż jakikolwiek inny testowany przez tą organizację system oparty na filtrze węglowym / lampie UV.
 • Norma 55 odnosi się tylko do systemów używających lampy UV do niszczenia bakterii znajdujących się w wodzie. Byliśmy pierwszym producentem, którego system został certyfikowany jako zgodny z tą normą.

Gdy więc dochodzi do oceny skuteczności uzdatniania wody, można zaufać najbardziej szanowanemu i akceptowanemu w świecie źródłu. NSF International. Odkryjesz wtedy, że system oczyszczania wody eSpring zapewnia najwyższą i w pełni potwierdzoną skuteczność.

To, co najlepsze, staje się jeszcze doskonalsze

Dzięki naszym nowym, opatentowanych technologiom, nowy system oczyszczania wody eSpring™ zapewnia większy stopień usuwania zanieczyszczeń, większą wygodę i zwiększoną wydajność – wykazując największą skuteczność ze wszystkich systemów, jakie kiedykolwiek oferowaliśmy.

Nasze systemy uzdatniania wody zawsze cechowały się dużą wartością użytkową. Dlatego właśnie od 1984 r. sprzedaliśmy ponad 3,5 mln systemów, więcej niż jakikolwiek inny bezpośredni sprzedawca. Kiedy jednak nasi inżynierowie skonstruowali najnowszy system oczyszczania wody eSpring, jeszcze bardziej podnieśli poprzeczkę i stworzyli produkt o udoskonalonej, wszechstronnej skuteczności. Poniżej podajemy kilka konkretnych udoskonaleń wprowadzonych w tym nowym systemie.

Usuwa więcej zanieczyszczeń z większej ilości wody

Sercem każdego systemu uzdatniania wody jest filtr. Jak w poprzednich systemach oczyszczania wody eSpring, w nowej konstrukcji zastosowano opatentowaną prasowaną wkładkę węglową / filtr UV – co przez czołowych ekspertów jest uznawane za najlepszą technologię dla domowego uzdatniania wody. Przyjmując to sprawdzone podejście za punkt startu, inżynierowie eSpring przeprojektowali filtr, zwiększając jego wydajność i zdolność wychwytywania większej ilości zanieczyszczeń.

W wyniku tego powstał filtr tak innowacyjny, że jest objęty siedmioma patentami. Usuwa ponad 140 różnych rodzajów zanieczyszczeń, wychwytując cząstki 300-krotnie mniejsze od średnicy ludzkiego włosa. NSF International, czołowy światowy niezależny autorytet w dziedzinie systemów uzdatniania wody, potwierdził, że ten nowy wkład węglowy usuwa więcej zanieczyszczeń potencjalnie szkodliwych, niż jakikolwiek inny system oparty na filtrze węglowym.

Obecnie filtr węglowy eSpring może zapewnić 5000 litrów czystej, pysznej wody – o 5% więcej niż poprzedni system uzdatniania. Jest to ilość wody zaspokajająca roczne potrzeby przeciętnej sześcioosobowej rodziny.

Skuteczna ochrona przed bakteriami i wirusami.

System oczyszczania wody eSpring używa światła ultrafioletowego do niszczenia organizmów znajdujących się w wodzie, takich jak bakterie i wirusy. Technika ta jest bardzo skuteczna i prowadzi do zniszczenia ponad 99,99% organizmów, które mogą być obecne w wodzie. Tak więc w systemie oczyszczania wody eSpring najnowszej generacji skoncentrowaliśmy się na innych aspektach systemu UV.

W nowym systemie UV elektroniczne układy scalone umożliwiają pracę lampie UV tylko wtedy, gdy woda przepływa, przez co system jest bardziej niezawodny. Gwarantuje to także, że woda wypływająca z systemu będzie zimna, nawet po długim czasie bezczynności urządzenia. Wodoszczelna obudowa kwarcowa chroni lampę UV, dodatkowo podnosząc niezawodność. Konstrukcja systemu UV jest opatentowana – został on w pełni przetestowany przez niezależną organizację pod kątem skuteczności mikrobiologicznej.

Nie ma więc wątpliwości, kto jest właścicielem praw patentowych.

Dla zachowania skuteczności każdego systemu uzdatniania wody, filtry muszą być wymieniane w odpowiednich odstępach czasu. Jeśli się to zaniedba, zdolność systemu do usuwania zanieczyszczeń może szybko spaść. Jest jednak trudno zapamiętać, kiedy dokładnie należy wymienić filtry. Dlatego też dla wyeliminowania konieczności zgadywania, w najnowszym systemie oczyszczania wody eSpring zamontowaliśmy wyrafinowany elektroniczny układ monitorowania.

Układ monitorujący śledzi czas i wykorzystanie urządzenia, aby określić, jaka jest jeszcze żywotność filtra i lampy UV. Urządzenie eSpring posiada wskaźnik (podobny do licznika gazu), który wskazuje pozostały okres eksploatacji wkładu. Gdy wkład zbliża się do końca żywotności, na wyświetlaczu pojawia się odpowiednia wiadomość. Następnie, gdy wymiana jest bezwzględnie konieczna, emitowany jest ciągły sygnał dźwiękowy. Z takim elektronicznym układem monitorującym użytkownik nie musi się martwić zbyt wczesną lub zbyt późną wymianą filtra, a po zainstalowaniu nowego wkładu układ jest automatycznie zerowany.

Jako że rynek uzdatniania wody powiększa się, wasi klienci będą mieć możność wyboru spośród rosnącej liczby systemów konkurencyjnych. A wiele z nich może być całkiem dobrych. Jednak dzięki innowacjom w nowym systemie oczyszczania wody eSpring możesz być pewny, że oferujesz klientom to, co najlepsze jeśli chodzi o skuteczność i wartości użytkowe.

Wartość użytkowa: Klucz do skutecznej sprzedaży systemu oczyszczania wody eSpring

Na rynku zapełnionym tanimi konkurencyjnymi wyrobami klienci powinni wiedzieć, że system oczyszczania wody eSpring™ oferuje większą wartość użytkową, niż inne systemy – niezależnie od ceny. System ten od początku był konstruowany jako produkt najlepszy i bezkompromisowy, który oferuje klientom najwyższą jakość uzdatniania wody w warunkach domowych. Dlatego też jego wysoka cena ma uzasadnienie.

Wiele innych urządzeń do uzdatniania wody ma cenę niższą, niż eSpring. Ponieważ na pierwszy rzut oka produkty te wydają się dawać takie same korzyści – czystą wodę o lepszym smaku – klienci często się zastanawiają, czy zakup eSpring jest dobrym pomysłem.

Jest. W odpowiedzi należy podkreślić wartość użytkową systemu eSpring: wyjątkowe cechy, zalety i długoterminowe oszczędności, które czynią z systemu oczyszczania wody eSpring najlepszą inwestycję, jaką klienci mogą zrobić dla swoich rodzin. Dla przekonania klientów o wartościach użytkowych eSpring należy poruszyć pięć bardzo ważnych punktów.

 1. Niezrównana skuteczność Głównym powodem zakupu systemu uzdatniania wody jest zapewnienie gospodarstwu domowemu dostawy wody o najwyższej jakości. Pod tym względem system oczyszczania wody eSpring jest liderem. NSF International, czołowy światowy niezależny autorytet w dziedzinie systemów uzdatniania wody, potwierdził, że system eSpring usuwa więcej zanieczyszczeń, niż jakikolwiek inny system oparty na filtrze węglowym / lampie UV testowany do tej pory. System eSpring skutecznie usuwa ponad 140 zanieczyszczeń szkodliwych dla zdrowia. Ponadto niezależne testy wykazały zdolność do usunięcia ponad 99,99% bakterii i wirusów znajdujących się w wodzie. Taki poziom ochrony twojej rodziny może zaoferować bardzo niewiele innych systemów, i to niezależnie od ceny.
 2. Więcej korzystnych cech System oczyszczania wody eSpring posiada najbardziej zaawansowane technicznie cechy, w tym nieustannie włączoną lampę UV, bezprzewodowe podłączenie lampy, technologię inteligentnych układów scalonych oraz elektroniczny układ monitorowania sygnalizujący, kiedy należy wymienić wkład węglowy.
 3. Mniej czynności przy konserwacji i większa wygoda W przeciwieństwie do innych systemów, z których wiele wymaga wymiany filtra w cyklach miesięcznych (lub nawet częściej), filtr węglowy eSpring ma żywotność do 1 roku. W tym czasie system uzdatni do 5000 litrów wody – a ta uzdatniona woda jest dostępna w dowolnej ilości i w dowolnym momencie, po odkręceniu kurka. Nie trzeba napełniać dzbanów ani wymieniać butelek. Czysta, wspaniale smakująca woda, kiedy tylko będziesz chciał i w dowolnej ilości.
 4. Większa żywotność Podczas gdy wiele systemów uzdatniania jest tak konstruowanych, aby były jak najtańsze, system eSpring jest konstruowany w taki sposób, aby był jak najtrwalszy. W całym systemie stosowane są wysokiej jakości materiały, takie jak tworzywa sztuczne high-tech oraz najnowsze układy scalone. W efekcie eSpring będzie działać o wiele lat dłużej, niż systemy budowane z myślą o niskiej cenie.
 5. Niższy koszt całkowity Większa wytrzymałość, większa skuteczność, rzadsza wymiana wkładów i dłuższa żywotność czynią system oczyszczania wody eSpring jednym z najtańszych źródeł uzdatnionej wody. Porównaj ten koszt z innymi alternatywami – jak woda butelkowana – lub całkowitymi kosztami systemów, które wymagają co miesiąc wymiany filtra, oraz wymiany całego urządzenia co parę lat. Następnie porównaj wygodę użytkowania i poziom skuteczności usuwania zanieczyszczeń. Gdy to zrobisz, stanie się jasne, że system oczyszczania wody eSpring ma największą wartość użytkową.